MOTORLU TAŞIT VERGİSİ İNDİRİMİNDEN YARARLANMAK İÇİN NELER YAPMAL

MTV, yani Motorlu Taşıtlar Vergisi indiriminden faydalanmak için ne yapılacak? MTV indirimi için gerekli belgeler nelerdir?  MTV İNDİRİMİNDEN FAYDALANMAK İÇİN NE YAPMALIYIZ?
1. Öncelikle aracınızın güncel kasko değerinin %5′ini hesaplayın (Kasko değerini 100 ile çarptıktan sonra 5′e bölün).
2. Resimdeki tablodan aracınıza uygun olan vergi miktarını hesapladığınız %5′lik değer ile kıyaslayın.
3. Eğer hesapladığınız değer tablodaki değerden zaten daha düşük ise yapılacak bir şey yok. Güncel MTV ilk taksidinizi ödeyin. Ancak tablodaki değer hesapladığınız %5′lik değerden fazla ise bu durumda bir alt kademedeki vergi miktarını ödeyebilirsiniz. Eğer o da fazla ise bu sefer ikinci alt kademedeki vergi miktarını ödeme imkanına sahipsiniz.
MTV İNDİRİMİ İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?
* 2011 yılında indirimli MTV tarifesinden yararlanabilmek için, yetkili sigorta acenteleri tarafından düzenlenen “bildirim formu” ile vergi dairesine başvuruda bulunulması gerekiyor. Başvuruda bulunmayanlar bu avantajdan yararlanamıyorlar.
* Araçlarını, kasko sigortası yaptırmayanlar da “MTV indirimi” uygulamasından yararlanamıyorlar.

Bu içerik mtv indirimi, mtv indirim formu, mtv indirimi 2011, mtv kasko indirim formu, kasko değerinden vergi indirimi nasıl yapılabilir, mtv bildirim formu, mtv indirimi belgesi, mtv indirimi nasıl yapılır, mtv indirimi nedir?, mtv indiriminden, vergi indiriminde için gerekli evraklar, dogan slx mtv, mtv indirim için istenen belgeler, mtv indirim formu 2011, mtv bildirimi, mtv 5 indirim formu, motorlu taşıtlar vergisi indirim konusu yapılabilir mi, motorlu taşıtlar vergisi için gerekli belgeler, M T V BİLDİRİM FORMU, kaskolu araçlarda vergi indirimi GEREKLİ BELGELER konularını barındırır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !